İstanbul PERDER kategori yöneticileri Cemile Sultan’da bir araya geldi

İstanbul PERDER bünyesindeki Perder Gelişim Platformu (PGP) organizasyonuyla, derneğin kategori yöneticileri, sabah kahvaltılı istişare toplantısında Cemile Sultan’da bir araya geldi

İstanbul PERDER kategori yöneticileri Cemile Sultan’da bir araya geldi

Program, PGP kurucu başkanı İhsan Biçen’in konuşması ile başladı. Biçen dernek bünyesinde kurulan bu platformun birlik ve beraberliği sağlamak, özellikle profesyonel yöneticilerin birbirleri ile daha sağlıklı iletişim kurarak istişarelerini güçlendirmek  için önemli olduğunu vurguladı. Biçen, İstanbul PERDER tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilecek olan Yerli Market Haftası Fuarının 11-12 Aralık 2018 tarihlerinde Wow Convention Center’da düzenleneceğini ve Anadolu’nun yöresel lezzetlerine bu yıl daha çok önem verileceğini aktardı.

 

Sonrasında kürsüye gelen İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu, PGP kurulduğu günden bu yana emek ve destek veren tüm PGP dönem başkanlarına ve  yöneticilerine  teşekkür ederek konuşmasına başladı. Kategori yöneticilerinin perakende sektörünün bel kemiği olduğunu belirten Ulu: “Bu istişare toplantılarında bir araya gelerek varsa sorun ve sıkıntılarımız paylaşılarak çözüm önerilerini hep birlikte bulmak ve uygulamak ayrı bir mutluluk.  Bizler bunu yapabiliyorsak aslında birlikte hareket edebiliyoruz demektir. Bizler yani yerel zincirler her zaman her yerde vurguladığımız gibi perakendenin sigortasıyız.”

 

PGP Dönem Başkanı Hülya Yeten ise toplantının amacının geride kalan yılı değerlendirmek ve sektörün gündeminde yer alan sorunlar için çözüm önerilerini tartışmak olduğunu söyledi. Yeten: “Başkanımızın da ilettiği gibi biz yerel marketler perakendenin sigortasıyız ve öyle de olmaya devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi, dönem dönem derneğimizde tedarikçi firmalarımızla bir araya gelerek kategori yöneticileri olarak yaşamış olduğumuz sorunlarımızı paylaştık. Yapılan tüm istişareler neticesinde tedarikçi firmalarımızdan olumlu dönüşler aldık. Bunu devam ettirmek, tedarikçilerimizle sorunlarımızı paylaşmak, kanallar arası farklılıkları en aza indirgemek istiyoruz.” dedi.

 

Toplantıda yapılan istişareler neticesinde şuanda sıkıntı yaşanan tedarikçi firmalarla en kısa sürede dernek merkezinde tedarikçi-perakendeci istişare toplantısı  kapsamında  bir araya gelinmesine ve  2 ayda bir kategori yöneticileri olarak düzenli toplantılar yapılmasına karar verildi.