İSF Mall of İstanbul’da başladı

İstanbul’un alışveriş festivali “İstanbul Shopping Fest” (İSF) kapılarını Mall of İstanbul’da açtı. 7-29 Haziran günleri arasında düzenlenecek olan alışveriş festivali, Süperstar Ajda Pekkan ve perakende sektörünün üst düzey temsilcilerinin katılımı ile düzenlenen ‘Gong Töreni’ ile başladı

İSF Mall of İstanbul’da başladı

Alışveriş ile eğlenceyi birleştiren ve perakende, turizm, gıda, ulaşım, konaklama gibi birden çok sektörü harekete geçiren İstanbul Shopping Fest bu sene 7-29 Haziran günleri arasında gerçekleşiyor. Bu yıl kapsamı daha da genişletilen festivalin açılış gecesine Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük karma projelerinden Mall of İstanbul ev sahipliği yaptı. Dünyaca ünlü şov grubu Alice in Wonderland gösterileri ve Ajda Pekkan konseri ile başlayan açılışta perakende patronlarının kendi mağazalarında birebir satış yapması dikkat çekti. Roman Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Toplusoy, FLO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz,  LC Waikiki Başkanı Vahap Küçük, Bisse Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli, DeFacto Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Ateş ve İpekyol Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nejdet Ayaydın satış yaptı.

İSF, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İstanbul Shopping Fest Platformu Başkanı Dr. Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İstanbul Shopping Fest İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Hüseyin Doğan, Başakşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Ünsal, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve perakende sektörünün üst düzey yöneticilerinin katılımı ile düzenlenen ‘Gong Töreni’ ile başladı.

Gecede Mall of İstanbul’da yer alan binlerce marka büyük açılışa özel ‘efsane indirim’  ile stoklarla sınırlı olan yüzlerce ürünü özel fiyatlardan satışa sundu.

Toplam 350 mağazası ile dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarını aynı çatı altında buluşturan Mall of İstanbul’da, ISF’in açılışında Süperstar Ajda Pekkan sahne aldı. Yoğun ilgi gören ve yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı konserde sanatçı en sevilen şarkılarını hayranları ile birlikte seslendirdi. Konser sonrası, Ajda Pekkan ile birlikte sahneye çıkan perakende sektörü temsilcilerinin gongu çalmasıyla festival açılışı gerçekleştirildi. Gong töreni ile birlikte ‘efsane indirimler’ kapsamında Mall of İstanbul’daki binlerce marka, stoklarla sınırlı olan yüzlerce ürünü özel fiyatlardan satışa sundu.

Patronlar tezgah başına geçti
Festival açılışının en dikkat çeken sürprizi perakende sektörünün üst düzey yöneticilerinin kendi mağazalarında bire bir satış yapması oldu. İpekyol Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın, Roman Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Toplusoy, FLO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz,  LC Waikiki Başkanı Vahap Küçük, Bisse Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli, DeFacto Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Ateş satış danışmanlığı yaptı. Patronları kasada ve satışta gören ziyaretçiler indirimli özel ürünler için uzun kuyruklar oluşturdu. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İstanbul Shopping Fest İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar da perakendenin patronları ile birlikte tezgahın arkasına geçti.

Alice in Wonderland ilk kez Türkiye’deydi
Türkiye’ye ilk kez gelen, dünyaca ünlü show grubu Alice in Wonderland izlenme rekorları kıran gösterisini Mall of İstanbul’da sahneledi. Alice in Wonderland, orijinal kadrosu ve eşsiz kostümleri ile ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Festival açılışında Avrupa’nın en büyük kapalı tema parkı MOİPARK’da heyecan ve macera tutkunlarından büyük ilgi gördü. Ziyaretçiler; Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’ya ilk kez giriş yapan dev salıncaklar ve Türkiye’nin ilk korku otelinin yer aldığı MOİPARK’ta bugüne özel yapılan yüzde 70 indirim fırsatı ile doyasıya eğlendi. Özellikle dünyanın ilk çift atraksiyonlu hem yaya hem araç sürüşlü korku oteli olan ‘MOİPARK Dehşet Oteli’ de en çok dikkat çeken alanlardan biri oldu.
MOİ’nin 3 bin koltuk kapasiteli sinema salonları Cinetech’te ise festivale özel olarak 10 TL yerine 5 TL olan 23.30 seansı da ziyaretçilerden ilgi gördü.

İstanbul Shopping Fest 2014 yılında Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (ISG), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’nin (AYD), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Kategori Mağazacıları Derneği (KMD), Gıda Perakendicileri Derneği (GPD), Turistik Restoran İşletmecileri Derneği (TURYİD), Tescilli Markalar Derneği  (TMD), İstanbul Kuyumcular Odası (İKO), Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD), Kapalıçarşı Esnafları Derneği, Mahmutpaşa Esnafları Derneği, Yüzyıllık Markalar Derneği, Turistik Otelciler, İşletmeciler Ve Yatırımcılar Birliği (TUROB), Laleli İşadamları Derneği, Merter İşadamları Derneği, Taksiciler Odası ile işbirliği yapıyor.

Festivale 23 AVM katılıyor
Festivalin altın katılımcı AVM’leri 212 İstanbul Power Outlet, İstinyePark,  Kanyon ve Zorlu Center olacak. Açılış partisinin gerçekleştirileceği Mall Of İstanbul ve kapanış partisine ev sahipliği yapacak olan Vialand festival için gümüş katılımla kapılarını misafirlerine açacak.

Festivalin diğer katılımcı AVM’leri ise Akasya Acıbadem, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Akmerkez, Aqua Florya Alışveriş Merkezi, Capitol, Carousel Alışveriş ve Yaşam Merkezi, City's Nişantaşı, Demirören İstiklal, Forum İstanbul Alışveriş Merkezi, İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Maltepe Park AVM, Marmara Forum, Marmara Park, MetroCity Alışveriş Merkezi, Palladium Alışveriş Merkezi Ataşehir, Pendorya Alışveriş Merkezi, Trump Alışveriş Merkezi  olacak.