Historia AVM’den check-up imkânı

21 Eylül-31 Ekim günleri arasında Historia Fatih AVM Mc Donald’s restoranından Mc Chicken menü alan ziyaretçiler, Avrupa Göz Hastanesi’nde geçerli olan check-up hediyesinin sahibi oluyor

Historia AVM’den check-up imkânı

Kapsamlı göz check-up programı ile şu hizmetlerden faydalanılabiliyor;

Göz muayenesi: Standart bir göz muayenesi; görme keskinliğinizin ölçümü ile gözünüzü ve çevre dokularını etkileyebilecek çeşitli hastalıkların araştırılmasını içerir.

Göz tansiyon ölçümü: Göz tansiyonu hastalığı tedavi edilmezse kalıcı görme kaybına yol açabilir Avrupa Göz Hastanesi’nde bilgisayarlı pnomatik tonometre cihazı ile tam otomatik olarak göz tansiyonu ölçümü yapılmaktadır.

Görme keskinliği muayenesi: Otorefraktometre cihazı ile gözlerde oluşabilecek miyopi, hipermetropi ve astikmatizm gibi kırma kusurlarını tespit edilecek ve derecesi ölçülüyor.

Renk körlüğü muayenesi: Oldukça yaygın olan bu rahatsızlıkta renkleri ayırt etme yeteneğinin bozuk olup olmadığı test edilmektedir.

Retina muayenesi: Biyomikroskopla birlikte kullanılan göz bebeği büyütülerek direkt ya da indirektoftalmoskopi yöntemi ile yapılan göz dibi incelemesi ile retinada herhangi bir hastalık hakkında bulgu olup olmadığı tespit edilir.