Hero Türkiye’de üst düzey atama

Hero Türkiye’de üst düzey atama

135 yılı aşkın bebek gıdası uzmanlığıyla tanınan Hero Baby’nin yeni ülke müdürü, 2013  yılından bu yana Hero Türkiye Finans Direktörlüğü görevini yürüten Soydan Yıldız oldu. Türkiye’de farklı sektörlerde Finans ve Proje Müdürü olarak 19 yıllık bir deneyime sahip olan Soydan Yıldız, Hero Türkiye’nin yeni dönemi büyüme sürecine ve diğer faaliyetlerine liderlik edecek.

Marmara Üniversitesi İktisati İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi bölümünden 2003 yılında mezunu olan Soydan Yıldız, Lafarge Türkiye’de Finansal Analist olarak kariyerine başladı. 2007-2010 yılları arasında Lafarge Türkiye’de Mali Kontrolör Yardımcılığı görevini üstlendikten sonra; 2010-2011 yılı arasında Yıldız Holding Bisküvi & Kek iş biriminde Proje Müdürü olarak kariyerini sürdürdü. 2011 yılında Caribou Türkiye ve Godiva Orta Doğu,Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesinden sorumlu  Mali İşler Grup Müdürü pozisyonunda bulunan Yıldız, 2013 yılından beri Hero Türkiye Finans&IT Direktörlüğü görevini yürüttü.

Soydan Yıldız sektördeki birikimiyle beraber Hero Türkiye’nin yanı sıra ihracat  pazarlarının da sorumluluğunu üstlenecek.