Her evden bir kitap

‘Her Evden Bir Kitap’ sloganı ile yola çıkan Agora AVM, Kitap Toplama Kampanyası ile ihtiyaç sahibi okul öğrencilerini sevindirmeye hazırlanıyor

Her evden bir kitap

İzmir’de yer alan Agora AVM, “Her Evden Bir Kitap!” sloganıyla yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Kitap okuma alışkanlığının okul döneminde edinildiğinin bilinciyle yeni sosyal sorumluluk projesine İzmirlileri de dahil eden Agora AVM, İzmir ve Çevre İllerde kütüphanesi olmayan ilkokul ve ortaokullara kütüphane kazandırmak amacını güdüyor. Bu kampanya ile birlikte okunmuş ve raflarda bekleyen kitaplar 23 Eylül 2016 tarihinden itibaren Agora Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan Kitap Toplama Kutuları aracılığıyla toplanacaktır.

 

Agora Alışveriş Merkezi; bu kampanya ile minik ziyaretçilere de yardımlaşma bilincinin verilmesini ilke ediniyor. Öğrencilerin daha çok okumasını sağlamak amacıyla ve sosyalleşme imkânı bulunmayan öğrencilerin kaliteli ve öğretici zaman geçirmeleri için bağışlanacak olan kitaplar ile ihtiyacı olan okullarda kütüphane oluşturulacak.

 

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, tüm İzmirlileri kitap toplama kampanyasına destek vermeleri için Agora Alışveriş Merkezi’ne beklediklerini belirterek, böyle anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi içerisinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Noyan, sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem verdiklerini vurgulayarak, kampanya bitiminde birçok okula kitap kazandırmayı amaçladıklarını belirtti.