Gratis, sosyal medyadaki liderliğini 5 yıldır sürdürüyor

Gratis, sosyal medyadaki  liderliğini 5 yıldır sürdürüyor

Türkiye’nin kişisel bakım marketi Gratis, sosyal medyaya damgasını vuran markaların ödüllendirildiği Social Media Awards Turkey’de Mağazalar Kategorisi’nde 5’inci kez Altın ödülün sahibi oldu.

Marketing Türkiye ve BoomSonar işbirliği düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı ilk sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey sonuçlandı. Kişisel bakım ürünleri perakendesinin lider markası olan Gratis, Social Media Awards Turkey 2021’de SocialBrands Veri Analizi Ödülleri kapsamında Mağazalar Kategorisi’nde rakiplerini geride bırakarak beşinci kez Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Gratis, tüm sektörlerden markaların yıl boyunca sosyal medya performanslarını tamamen tarafsız ve veriye dayalı olarak hazırlanan SocialBrands sosyal medya marka endeksi sonuçlarına göre verilen SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri’nde, hiçbir başvuruda bulunmadan yalnızca performansı ile jürinin dikkatini çekerek 1’inciliği aldı. Yarışmanın düzenlendiği ilk yıldan itibaren Mağazalar Kategorisi’nde Altın Ödül alan Gratis, yarışmanın 5’inci yılında da liderliği bırakmadı. Ödül değerlendirmesi Gratis’in sosyal medya hesaplarının toplam etkileşim ve hayran sayıları, hayran artışı, performans istikrarı, etkileşimleri, sektörel performansı, hashtag ve mention kullanımı gibi kriterler üzerinden yapıldı.

Uzmanlığı ve fark yaratan servis anlayışı ile müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunarken sosyal medyadaki performansıyla da öne çıkan Gratis, özel günlerde gerçekleştirdiği dijital projeler ile yıl boyunca milyonlarca erişim ve izlenme oranına ulaştı. Her yıl sosyal medya hesaplarındaki izlenme ve etkileşimi maksimum düzeye taşıyan Gratis, Kadınlar Günü’nde gerçekleştirdiği “Güç Bende Artık” dijital projesi ile 5 milyon erişim ve 1 milyonluk izlenme sağladı. 2021 yılı itibari ile Instagram’da 3.3, Facebook’ta ise 2.1 milyon kişi tarafından takip edilen Gratis, Tiktok uygulamasındaki hesabı ile takipçilerine ulaşmaktadır.