Geleneksel el sanatları sergisi Antares’te açıldı

Bin yıllık gelenekten, geleceğe geleneksel el sanatları mottosuyla yola çıkılan sergi ve workshop 20 – 30 Aralık günleri arasında Antares elektronik katta meraklılarını bekliyor

Geleneksel el sanatları sergisi Antares’te açıldı

Sergi ve workshopta cam üfleme, zamak-alpaka, ahşap yakma, Osmanlı deri sanatı, ebru, Tokat basması, baston ve topaç yapımı gibi geleneksel el sanatlarımızın birbirinden güzel örnekleri sergileniyor ve yapılışı gösteriliyor. Genci ve yaşlısıyla her kesimden ilgi gören el sanatları, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi tekrar gün yüzüne çıkartıyor.

 

Osmaniye’den gelen topaç ustası ürünlerinin yapımını anlatırken çevresinde toplanan miniklere topaç nasıl oynanır ve incelikleri öğretirken ki ilgileri görülmeye değerdi. Geleneksel cam üfleme sanatı ve tokat basması ise ziyaretçilerinden tam not aldı. Cam üfleme ustası ürünlerinin en güzel özelliğinin hayal gücü olduğunu söyleyerek geleneksel cam sanatımızın gelecek nesillere aktarmada bu gibi organizasyonların daha çok yapılmasını umduğunu belirterek, Antares Alışveriş Merkezinde olmaktan mutlu olduğunu belirtti.

 

Bin yıllık gelenekten, geleceğe el sanatları günleri ve workshopları 30 Aralık Pazar gününe kadar Elektronik katta ziyaret edilebilecek.