Garnier ve Migros iş birliğiyle plastik atıklar yeşile dönüşüyor

Yeşile bağlılık sözünde yeni bir adım

Garnier ve Migros iş birliğiyle  plastik atıklar yeşile dönüşüyor

Garnier, çevresel etkisini büyük ölçüde azaltmayı amaçladığı Green Beauty “Yeşile Bağlılık Sözü” ile yepyeni bir iş birliğine imza atıyor.

Garnier, yeşile bağlılık sözü verdiği Green Beauty “Yeşile Bağlılık Sözü” ile güzellik sektörünün yönünü değiştiriyor ve değişime öncülük ediyor. Garnier ve Migros’un iş birliğiyle hayata geçen “Yeşil Dönüşüm Hareketi” ile plastik atıklar yeşile dönüşüyor. Tüketicileri yeşil dönüşüme teşvik eden, TEMA Vakfı’nın da katkı sağladığı projede; 21 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında seçili Migros mağazalarında yer alacak geri dönüşüm kutularına bırakılan her 1 kg’lık plastik atık karşılığında Garnier, TEMA Vakfı’na 10 adet fidan bağışlayacak.

1 kg plastik atık, 10 fidana eşit!

Garnier, uçtan uca sürdürülebilirlik yaklaşımıyla hayata geçirdiği Green Beauty “Yeşile Bağlılık Sözü” girişimiyle değer zincirinin her aşamasını çevresel etkiyi azaltacak ve ortadan kaldıracak şekilde dönüştürmeyi amaçlıyor. Plastik atıkların geri dönüşümü de Green Beauty girişiminin ana hedeflerinden birini oluşturuyor.

Tüketiciler geri dönüşüm kutularına bıraktıkları atıklarla yeşil dönüşüme destek oluyor.

Garnier ve Migros iş birliğiyle hayata geçen “Yeşil Dönüşüm Hareketi”, plastik atıkları yeşile dönüştürme hareketine tüketicileri de dahil ediyor. Garnier, tüketicilerin Ortaköy, Nispetiye ve Göztepe’deki Migros mağazalarında konumlandırılan dönüşüm kutularına bırakacakları her 1 kg’lık atık karşılığında TEMA Vakfı’na 10 adet fidan bağışlıyor.

“Sürdürülebilirliği herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefliyoruz”

Garnier & İpek Pazarlama Direktörü Berk Ener, iş birliğine ilişkin yaptığı açıklamada “Green Beauty” girişimiyle başlattığımız yeşile bağlılık sözünün gücünü artırmak için tüketicileri de yeşil adımlar atmaya teşvik ediyoruz. Migros iş birliği ile hayata geçirdiğimiz ‘Yeşil Dönüşüm’ hareketi de bu yönde atılmış önemli bir adım. Sürdürülebilirliği herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefliyoruz. Herkesi, bu hareketin bir parçası olmaya ve plastik atıkları yeşile dönüştürmeye davet ediyoruz” dedi.