Perakende

OASİS BODRUM

BOTİM İŞLETME YÖNETİM VE TİCARET AŞ - Muğla

Kategori : Alışveriş merkezleri

Adres : EMİN ANTER BULVARI KIBRIS ŞEHİTLERİ CAD. BODRUM 48400 MUĞLA

Mail : [email protected]

İletişim : 3170002-03-04

İletişim 2 : 3170004

Faks: 3171100

http://www.oasisbodrum.com/

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, günümüzde ülke genelinde sayısı 300’ü bulan AVM’lerin 11’i İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde açılmışken, 1998 yılında ilk kez bir ilçede, Bodrum’da Türkiye’nin 12’nci AVM’si olarak açıldı. Kaynağı, işgücü ve sermayesinin tamamı yerli olan Oasis AVM, 40 yılı aşan bilgi ve deneyimi ile bir Nurol Holding projesi. 1998 yılında geniş bir alışveriş potansiyeli ve iş imkanı yaratarak Bodrum ekonomisine katkı sağlamaya başladı.

50 bin metrekare toplam, 25 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Oasis, 248 mağaza ve seçkin markaların sayısını her yıl artırarak, hizmet kalitesinde çıtayı yükselterek faaliyetine devam ediyor. Merkezi konumu, Bodrum ile uyumlu mimarisi, özel kaktüs türleri, hurma, palmiye ve asırlık zeytin ağaçları ile peyzaj uygulamaları, geniş açık alanlara sahip oluşu, Oasis’in tercih edilen bir mekan olmasını sağlıyor.

Geniş bir yelpazede sunduğu alışveriş imkanının yanı sıra, Bodrum Belediyesi, Nurol Kültür Merkezi, Bodrum Nurol Sanat Galerisi, sinema salonları, bowling, bilardo, dart gibi imkanlarla kültür ve eğlencenin de merkezini oluşturuyor. Bünyesinde inşa edilmiş 450 kişi kapasiteli Nurol Kültür Merkezi, 1999 yılında mülkiyet ve yönetimiyle Bodrum Belediyesi’ne devredildi. Nurol Eğitim Kültür ve Spor Vakfı’na ait Nurol Sanat Galerisi’nin Oasis’te açılmasıyla, vakfın desteklenmesinin yanı sıra,  değerli birçok sanatçı ve sanatsever için Bodrum’da önemli bir buluşma noktası oluşturuldu.

“Zeytine Yolculuk”, “Bodrum Süngerciliği”, “Halikarnas Balıkçısı”, “İlhan Berk’i Anma”, “Bodrum Gelinleri” gibi özel sergiler ile Bodrum’un değerlerine sahip çıkarak, bu değerleri hafızalarda tazelemekle kalmayan Oasis, Bodrum Deniz Müzesi gibi yeni oluşumlar için de ilk tuğlaları koyarak, destek ve katkı sağladı.

Oasis, Bodrum Sağlık Vakfı’na seramik ve 2’nci el mağazaları açma imkanı vererek, vakfın hem tanıtımına hem de gelirine destek sağlıyor. Akdeniz Fokları Araştırma Grubu SAD-AFAG’ın üyesi olan Oasis, soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Akdeniz Fokları’na dikkatleri çekecek yeni projeler üretiyor. Anlamlı, geri dönüşü olan, değer katan projeleri ile kurum, kuruluş, dernek ve STK’lara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.