Esas Gayrimenkul, shopla uygulaması ile MarCom Awards Platin ödülünü kazandı

Esas Gayrimenkul, “shopla” uygulamasıyla 1994 yılından beri düzenlenen ve pazarlama iletişimi alanının en önemli ödüllerinden biri olan MarCom Awards’ta “Dijital Medya/Mobil App” kategorisinde Platin ödüle layık görüldü.

Esas Gayrimenkul, shopla uygulaması ile MarCom Awards Platin ödülünü kazandı

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım şirketlerinden Esas Gayrimenkul; 1994 yılından beri düzenlenen ve pazarlama iletişimi alanının en önemli ödüllerinden biri olan MarCom Awards’ta “Dijital Medya/Mobil App” kategorisinde Platin ödüle layık görüldü.

Ödülle ilgili açıklama yapan Esas Gayrimenkul COO’su Nevzat Yavan, “Pazarlama iletişimi alanında dünyanın en önemli ödüllerinden biri olan MarCom Awards’ta “Dijital Medya/Mobil App” kategorisinde Platin ödüle layık görüldüğümüz için çok mutluyuz. Bildiğiniz gibi shopla, kısa bir süre önce de Stevie Uluslararası İş Ödülleri 2022’de “Mobil Site & Uygulama” kategorisinin “Alışveriş” başlığında Altın Stevie ödülünü aldı ve bu kategoride Türkiye’den ödül kazanan tek marka oldu. Aynı zamanda shopla ile Fast Company Dergisi’nin “En İnovatif Şirketler 2021” listesinde yer aldık. DX Burda platformumuzun en önemli dijital varlıklarından biri olan shopla; son 1 yıldır aldığı ödüllerle, gerçekten üzerinde ne kadar çok emek harcandığını ve gelecek vizyonumuzu yansıtan bir proje olduğunu ispatlıyor. Bugüne kadar 250 binden fazla indirilen ve mağazalarımızın %65’ini sisteme dahil ettiğimiz bu özel uygulamaya ilk günden itibaren inanan ve tasarımından hayata geçirilmesine bütün süreçlerinde büyük emekler veren tüm ekip arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza en içten teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Hem müşteriye hem de markaya fayda sağlayan uygulama

Müşteriyi tanıyan, analiz eden ve ona uygun avantajlar sunan mobil bir uygulama olan shopla uygulaması, kapsamlı bir avantajlar dünyası sunuyor. Ziyaretçiler, shopla uygulamasıyla alışverişlerini, ziyaretlerini ve AVM’de geçirdikleri süreyi uygulama içindeki cüzdanında ShopPara’ya dönüştürüyor. Kazandığı ShopPara’ları biriktirebiliyor ya da AVM içerisindeki mağazalarda, eğlence noktalarında, restoranlarda, vale hizmetinde ve etkinlik bileti gibi farklı seçeneklerde harcayabiliyor. Shopla uygulaması ayrıca markalara da daha önce sahip olmadıkları yüksek değerli veri akışını sağlıyor. Bu verileri kendi içinde işleyip anlamlandıran markalar; mağaza trafiğini/cirosunu, müşteri bağlılığını ve sepet ortalamasını artırmaya yönelik önemli katkılar elde edebiliyor.