Ekici Süzme kristal ödüllü ilk süzme peynir oldu

Türkiye’nin önde gelen peynir markalarından Ekici Peynir, üçüncü kez Üstün Lezzet Ödülünü’nün sahibi oldu. Geçtiğimiz iki sene boyunca International Taste Institute (ITI)’den üst üste üç yıldız alarak Üstün Lezzet Ödülü’nü kazanan Ekici Süzme Peynir, bu sene bir üst ödül olan Crystal Taste Adward’ı Türkiye’de kazanan ilk süzme peynir oldu

Ekici Süzme kristal ödüllü ilk süzme peynir oldu

Dünyanın prestijli kuruluşlardan biri olan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün düzenlediği “Üstün Lezzet Ödülleri” ödül töreni Brüksel Belçika’da gerçekleşti. Michelin yıldızlı uzman şef ve sömeliyelerin bir araya gelerek, değerlendirme yaptığı lezzetler arasında olan Ekici, Süzme Peynir üçüncü kez üstün lezzet ödülüne layık görüldü.

 

Yapı, koku, doku ve aroma gibi birçok kriter göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede Ekici Süzme Peynir, Türkiye’yi temsil eden bir peynir markası olarak Crystal Taste Adward ödülünü alarak bir kez daha Ekici lezzetini tasdikledi.

 

1957 yılından beri sadece peynir üreterek tüketicilerini kaliteli ve lezzetli peynirlerle buluşturmayı kendine misyon edinen Ekici Peynir, lezzetli ürünlerini tüketicileriyle paylaşmaya devam ediyor.