DeFacto’da üst düzey atamalar gerçekleşti

Ulaşılabilir modada dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen DeFacto, uluslararası şirketlerde aldığı görevler ve hayata geçirdikleri projeler ile başarılarını kanıtlayan isimlerle yollarını birleştirmeye, yönetici kadrosunu yeni atamalarla güçlendirmeye devam ediyor

DeFacto’da üst düzey atamalar gerçekleşti

DeFacto globalleşmevizyonuyla sektörde uluslararası deneyime sahip yeni yöneticileri bünyesine katıyor. Sektörde uluslararası deneyime sahip Maria Comfort, DeFacto Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanırken, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Aysun Kalmık getirildi. Defacto’nun yeni Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı daCengiz Gürer oldu.

 

Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Maria Comfort, New York Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. Macy’s, Nine West Group, Giorgio Armani gibi markalarda çeşitli pozisyonlarda yer alarak kariyerinde hızla ilerleyen Comfort, Hot Topic, WetSeal, GloriaJeans markalarında Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2012 yılında Türkiye’ye gelerek LCW’de görev aldı. Bir süre önce ülkesi ABD’ye giden, sektörde uluslararası deneyime sahip Maria Comfort, DeFacto ailesine katılmak için Türkiye’ye döndü. Müşteri odaklı perakende stratejisti ve yazar olan Comfort’un “Retail Rebooted A Treatise On The State Of The Industry” adlı bir kitabı bulunuyor.

 

İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Aysun Kalmık, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu. Tekstil, üretim ve perakende sektörlerinde İnsan Kaynakları alanında çeşitli kademelerde yönetici olarak görev yapan Kalmık,NextSourcing’de Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgelerinden sorumlu Kıdemli Müdür, H&M bünyesinde ise Avrupa ve Afrika Bölgeleri ile Hindistan ve Sri Lanka bölgelerinden sorumlu Bölge İK Müdürü olarak görev aldı. Kalmık, kurumsal görevlerine ek olarak İK ve yönetim danışmanlığı ve koçluk faaliyetlerinde bulundu. Aysun Kalmık, Stratejik ve GlobalİK Yönetimi, Yönetişim ve Liderlik alanlarında uluslararası deneyime sahip.