DeFacto Pazarlama Departmanı’nda oyuncu değişikliği

Perakende Tekstil sektöründe faaliyet gösteren DeFacto’nun Pazarlama Direktörü Nazlı Ercilli Soylu oldu. Perakende ve hızlı tüketim alanlarında deneyim sahibi olan Soylu, DeFacto’nun tüm pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak

DeFacto Pazarlama Departmanı’nda oyuncu değişikliği

DeFacto, yönetim kadrosunu tecrübeli isimlerle genişletmeye devam ediyor. Markanın Pazarlama Direktörü pozisyonuna, pazarlama stratejisi alanının deneyimli ismi Nazlı Ercilli Soylu getirildi.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Nazlı Ercilli Soylu, aynı yıl Shell Türkiye’de Perakende Satış Koordinatörü olarak profesyonel iş hayatına başladı. 1998 yılında Henkel firmasında Marka Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2000 yılında SC Johnson Wax AŞ firmasında Kıdemli Marka Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında Evyap firmasına geçiş yapan Soylu, Hijyenik Ürünler Pazarlama Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında Yıldız Holding bünyesinde yer alan Ülker Hero Gıda AŞ’de Pazarlama Müdürü olarak başladığı görevini, sırasıyla Ticaret Direktörü ve Pazarlama Direktörü olarak sürdürdü.  Soylu, son olarak 2012 Nisan ayından itibaren yine Yıldız Holding bünyesinde yer alan Kerevitaş Firmasında Pazarlama Direktörü olarak çalışıyordu. DeFacto Pazarlama Direktörü olarak Temmuz 2015 itibariyle yeni görevine başlayan Nazlı Ercilli Soylu, İngilizce bilmekte.