DeFacto büyümesini yeni atamasıyla sürdürecek

Perakende Tekstil sektöründe faaliyet gösteren DeFacto’nun Büyüme Grubu Başkan Yardımcısı (CGO) Serdar Ersoy oldu

DeFacto büyümesini yeni atamasıyla sürdürecek

DeFacto, yönetim kadrosunu tecrübeli isimlerle genişletmeye devam ediyor. Markanın Büyüme Grubu Başkan Yardımcısı pozisyonuna, 11 yıldır DeFacto’da görev alan, perakende ve büyüme stratejilerinde deneyimli isim Serdar Ersoy getirildi.

Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Serdar Ersoy, öğrencilik yıllarında WMF AG’de mağaza müdürü olarak çalıştı. Arçelik Gruop’ta Stajyer Bölge Supervisor olarak 2000 – 2001 yılları arasında görev alan Ersoy, 2002 yılında perakende tekstil sektörüne Seven Hill markasında Bölge Satış Müdürü olarak geçiş yaptı.

DeFacto ailesine 2004 yılında Satış Müdürü olarak katılan Serdar Ersoy, 4 yıl sonra Uluslararası Satış Müdürlüğü pozisyonuna getirildi. 2009 - 2010 yılları arasında Londra’da Fashion Forecasting and Retail Management eğitimi alan Serdar Ersoy, 2011 yılından bu yana DeFacto bünyesinde Ekspansiyon Direktörü olarak görev yapıyordu.

Su altı avcılığına, motor sporlarına, balık tutmaya, gitara ve tarihe ilgi duyan Ersoy, evli, 2 çocuk babası ve İngilizce bilmekte.