Chakra, Tohum Otizm Vakfı’nın yılbaşı alışveriş festivali ana sponsoru oldu

Chakra, Tohum Otizm Vakfı’nın  yılbaşı alışveriş festivali ana sponsoru oldu

29 Kasım - 1 Aralık tarihlerinde Galataport İstanbul'un Paket Postanesi binasında gerçekleşecek olan festivalde Chakra,  otizmli çocukların eğitimine katkı sağlayarak farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Türk tekstil markası Chakra, otizmli çocukların eğitimine katkı sunmak üzere Tohum Otizm Vakfı ile işbirliği gerçekleştirdi. Chakra, bu yıl 29 Kasım - 1 Aralık tarihlerinde 15’incisi düzenlenecek olan Tohum Otizm Vakfı Yılbaşı Alışveriş Festivali Ana Sponsoru oldu. Galataport İstanbul'un Paket Postanesi binasında gerçekleşecek olan festivalde misafirler, yılbaşı öncesi sevdikleri için hediyeler alarak otizmli çocukların eğitimlerine katkıda bulunacaklar. Festival sponsoru Chakra ise, otizm ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla katılımcılara hediye sepeti ve hediye çeki dağıtacak.

‘Otizm okulu açmayı istiyoruz’

Söz konusu işbirliğine yönelik açıklamada bulunan Chakra Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Kocaer, “Otizm konusunda bilinçli olmak, otizmi erken fark edip çocuklarımızın doğru eğitimle çok özel yeteneklerini ortaya çıkarmayı sağlamak büyük önem taşıyor. Tohum Otizm Vakfı’nın değerli temsilcileri bu doğrultuda çok kıymetli çalışmalar gerçekleştiriyor. Chakra olarak bu alanda gerek vakıf çalışmalarına gerekse birbirinden yetenekli çocuklarımıza her zaman destek vermeyi çok arzu ediyoruz. Otizmli çocuklar için okul açma hayalimizi de yakın bir dönemde hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.