Ceylan Karavil Park AVM’de bilim fuarı

4. Stem inovasyon robotik kodlama bilim fuarı Ceylan Karavil Park AVM’de gerçekleşiyor.

Ceylan Karavil Park AVM’de bilim fuarı

Ceylan grup ve Karavil grup ortaklığında hayata geçen kiralama ve yönetimi Ens danışmanlık tarafından yapılan Ceylan Karavil Park, açıldığı ilk günden itibaren düzenlediği birbirinden farklı etkinliklerle Diyarbakır ve bölge halkının beğenisini kazanmaya devam ediyor. Ceylan Karavil Park Avm 4’cüsü gerçekleşen inovasyon robotik kodlama bilim fuarına kapılarını açıp ev sahipliği yaptı.

Bilim fuarı 28-29 Mayıs tarihinde Ceylan Karavil Park Avm’de gerçekleşti. Bilim Fuarında bir birinden etkileyici deneyler yer aldı.  Bilimsel Deneyler, Canlı Müzik Dinletisi, Sahne Gösterisi, Matematik Gösterileri İngilizce Gösteriler ve Eğlenceli Bilim gösterileri ile bilime ilgi duyan Alışveriş Merkezi ziyaretçilerine sergilendi. Yaklaşık 500 öğrenci ve 75 öğretmenin katılım sağladığı bilim fuarına ilgi oldukça yoğun oldu.

Ceylan Karavil Park Yetkilileri; Öncelikle Bil koleji öğrencilerinin hazırlamış olduğu bu özel projeye ev sahipliği yapmış olmaktan mutluluk duyduğumuzu söylemek isteriz. Bilim fuarını tek tek inceleyip muhteşem projelerini izledik. Bilim fuarları araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yeteneğin birleşimidir. Burada yapılan proje çalışmalarının her birinin ileride başarılı çalışmalara atılacak büyük imzaların ilk basamağı olacağına inanıyoruz dedi.