CarrefourSA bayilik sistemiyle esnafın işini büyütüyor

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, küçük esnafı desteklemek amacıyla başlattığı Bayilik sistemi çerçevesinde yeni marketler açmaya devam ediyor.

CarrefourSA bayilik sistemiyle esnafın işini büyütüyor

CarrefourSA’nın Bayilik sistemi doğrultusunda gerçekleştirdikleri faaliyetlere ilişkin değerlendirmeler yapan CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi ve Yatırım, İnşaat ve Satınalma Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum, Bayilik sisteminin bir yansıması olan Heybeliada’daki markette şunları dile getirdi: “Mevcut pandemi koşulları çerçevesinde yeni market yatırımları ve market yenileme çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Yeni Neslin Sabancısı vizyonuyla müşterilerimize doğru ürün ve kaliteli hizmet sunabilmek için alt yapısını dijitalleştirdiğimiz, üst yapısında daha ferah bir alışveriş imkanı sunduğumuz marketlerimizdeki trafiğin arttığını gözlemleyebiliyoruz. Sürdürülebilir bir şekilde market yatırımlarına devam edeceğiz.”

“Küçük esnafı desteklemek amacıyla başlattığımız Bayilik sistemi, ülkemizden, özellikle de kadın girişimcilerden büyük büyük ilgi görüyor” diyen Bulut Batum; “Bayilik sistemiyle küçük esnafımızı sürdürülebilir bir gelişime sahip olan CarrefourSA’nın marketler zincirine dahil ediyoruz. Böylelikle büyüyoruz ancak bizleri en çok sevindiren gelişme, kadın girişimcilerin başvuru yapıyor olması… Kadınların yönetimde olduğu market sayısının artmasını istiyoruz, kadın istihdamını çok önemsiyoruz. Bu çerçevede de Bayilik şartlarını karşılayabilen tüm kadınları CarrefourSA ile çalışmaya davet ediyoruz. Öncelikle motivasyonu yüksek olan, yerel bir market sahibi veya farklı bir bayiliği olup kazan – kazan ilişkisine dayalı bir işletme açmak isteyen, müşteri hizmetlerinde yetenekli olup yönetim becerisi bulunan, ticaret yapmak için herhangi bir sicil engeli olmayan her adayı değerlendirmeye alıyoruz. Başvurdukları şehirlerin il veya ilçe merkezlerinde güçlü bir lokasyona sahip, gerekli teminatı karşılayabilen ve en az 1 yıllık şirket sahipleriyle görüşüyoruz. Geçen sene başlayan Bayilik sistemi kapsamında 43 adet market faaliyet gösteriyor” dedi. 

CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum; doğru üretici ile müşterilerine doğru ürünü doğru bir hizmet ve fiyatla sunduklarını, Bayilik sistemiyle de küçük esnafa rekabette birkaç adım öne çıkma şansı tanıdıklarını belirtti.

CarrefourSA Heybeliada Mini Mağaza Müdürü Nükhet Nursen Kaplan’ da; “CarrefourSA’nın kadın girişimcilere olan desteğini duyduktan sonra bayilik verdiğini öğrendim. Bu kararımda markanın güvenilir olması da çok etkili oldu. CarrefourSA gibi çok profesyonel bir marka ile çalışarak bu işi nasıl yapılabileceğini öğrenmeye başladım. CarrefourSA, bana önemli olanın markayı doğru temsil etmek ve marka standartlarını doğru bir şeklide uygulamak olduğunu aktardı. Yatırım tarafında da teknik, lojistik ve pazarlama anlamında büyük desteklerini gördüm. Çok doğru bir marka ile çalışmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi