Çalışanlarınız için Kurumsal Hediye Önerileri

Çalışanlarınız için Kurumsal Hediye Önerileri

İşletmeler çalışanlarının motivasyonunu artırmak ve daha verimli bir çalışma ortamı hazırlamak adına çalışanına şirket aracı, yemek ücreti, yol yardımı, erzak yardımı gibi bazı yan haklar sunar. İşletmeler tarafından en çok tercih edilen bu yan haklardan biri de kurumsal hediye ile ödüllendirmedir. Kurumsal ödüllendirme doğru hediye tercihleriyle ve doğru bir şekilde yapıldığında hem çalışanlara hem de işverene kazandırmaktadır.

İşletmeler çalışanlarının motivasyonunu artırmak ve daha verimli bir çalışma ortamı hazırlamak adına çalışanına şirket aracı, yemek ücreti, yol yardımı, erzak yardımı gibi bazı yan haklar sunar. İşletmeler tarafından en çok tercih edilen bu yan haklardan biri de kurumsal hediye ile ödüllendirmedir. Kurumsal ödüllendirme doğru hediye tercihleriyle ve doğru bir şekilde yapıldığında hem çalışanlara hem de işverene kazandırmaktadır.  

Kurumsal Hediye ile Ödüllendirmenin Avantajları Nelerdir?

Başarılı işletmelerin en büyük ortak noktası çalışan memnuniyetine önem veriyor olmalarıdır. Çünkü başarı bir ekip işidir ve şirketin sadece üretim olanakları, yönetici yeterlilikleri ya da maddi imkanlarıyla değil aynı zamanda güvenilir iş ortakları, müşteriler ve işini severek yapan çalışanlarla elde edilebilir. Bu sebeple kurumsal ödüllendirme hem işletmeniz hem de çalışanlarınız için değerlidir. Kurumsal hediye ile;

  • Ekip arkadaşlarınız ve çalışanlarınız kendini özel hisseder, mutlu olur ve motivasyonları artar.
  • Motivasyonu artan çalışanın çalışması iş verimliliğine yansır, dolayısıyla şirket performansı artar.
  • Müşterileriniz ve tedarikçileriniz ile daha uzun süreli, güvenilir ve sürdürülebilir iş ilişkileri kurar; böylece rekabet ortamında bir adım öne geçersiniz. 

En İyi Kurumsal Hediye İçin Öneriler

Özenle seçilmiş hediyeler ile çalışanlarınızın, ekip arkadaşlarınızın, iş ortaklarınızın ve müşterilerinizin hayatına değer katabilirsiniz. Özel günlerinde, bayramlarda, yıl başlarında ve şirket başarılarında işletmenize değer katacak hediyeler için aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

 

1. Kırtasiye ve ofis malzemeleri

Geleneksel kurumsal hediye seçenekleri kategorilerinden biridir. Her zaman yanında taşıyacağı bir kupa ya da bardak termos; masasının baş köşesinde yerini alacak bir kalemlik ya da kâğıt tutucu; elinin altında olup gün içinde birçok işini kolaylaştıracak kalem ya da ajanda gibi hediyeler tercih edilebilir.

2. Giyim ürünleri ve aksesuarlar

Sadece işyerinde değil özel hayatında da kullanabileceği gömlek, kravat, fular, atkı, bere, çanta, cüzdan, saat, kemer benzeri giyim ürünleri ve aksesuarlar da kurumsal hediyeler arasında yerini almaktadır.

3. Kuruma özel takı ve aksesuarlar

Üzerinde şirketinizin logo veya amblemi bulunan kolye, anahtarlık, yaka iğnesi, cüzdan, çanta ve benzeri hediyeler kalıcı ve kullanışlı olabilir.

4. Dekoratif ürünler

Çerçeve, abajur, şekerlik, tablo, duvar saati, masa saati gibi seçenekleri ister evinde ister ofisinde dilediği gibi kullanabilir. 

5. Kozmetik

Rengarenk ve mis kokulu ürünlerle hazırladığınız parfüm veya güzellik ve bakım ürünleri ile oluşturduğunuz hediyeler de alternatifler arasındadır. 

6. Hobi malzemeleri ve kitap

Kişisel gelişim kitapları veya dünya klasikleri ve ona eşlik edecek müzik için pikap, radyo veya gramofon gibi seçenekler çalışanlarınızı iş stresinden uzaklaştıracak ve dinlenmelerini sağlayacaktır.

5. Elektronik ürünler

Tablet, kulaklık, powerbank, akıllı saat, fotoğraf makinesi, mutfak robotu ya da kahve makinesi gibi elektronik ürünler de kurumsal hediye olarak tercih edilmektedir.

6. Hediye Kartı 

Bütün çalışanlar için tek tek onu mutlu edecek hediye tercihinde bulunmak, ne alınacağına karar verdikten sonra tedarikçinin temin edilmesi, satın alma ve muhasebe işlemleri, bütün hediyelerin tek tek çalışanlarınız adına paketlenip çalışanlarınıza verilmesi gibi bütün bu yorucu süreçlerden sıyrılıp çalışanınıza onu mutlu edecek en iyi hediyeyi minimum maliyet ve minimum işgücü ile verebileceğiniz mükemmel bir seçenek istiyorsanız hediye kartı ya da gift kart gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. 

Multinet Up ile Şirketinizi Öne Çıkarın 

Kurumsal hediyeleşmede hediyenin amacına ulaşması önemlidir. Bir hediye ancak verdiğiniz kişinin zevkine hitap ettiği ya da ihtiyacını karşıladığı sürece anlamlıdır. Aksi takdirde yaptığınız onca masraf ve harcadığınız onca enerji boşa gidecektir. Beğenilmeyen bir kravat, ihtiyaç olmadığı için evde sadece kalabalık yapacak bir mutfak robotu, kullanılmayacak olan bir ajanda kenara konulacak ve özel bir anlam ifade etmeyecektir. Oysa en sevdiği renkte bir gömlek, tam da ihtiyacı olan bir bluetooth kulaklık, evde bozulmuş olan ve alınması gereken bir mutfak robotu çalışanınızı mutlu eder ve anlamlı olur. Öyleyse Multinet Up’ın şirketlere sunduğu MultiGift Kurumsal Hediye kartı ile geleneksel hediyelerden sıyrılıp yeni nesil hediyeleşme ile şirketinizi ön plana çıkarabilirsiniz. 

MultiNet Hediye Kartı kurumsal hediyeleşmeyi işveren için boşuna harcanmış emek, çalışan için ise alınıp kenara konulmuş bir obje olmaktan öteye taşır. MultiGift ile işletmeniz operasyonel iş yükünü en aza indirip %39’a varan vergi avantajı sağlarken çalışanlarınız da anlaşmalı mağazalardan dilediği hediyeyi özgürce seçerek hayalindeki hediyeye sahip olur. Kurumsal ödüllendirmede minimum masraf ile maksimum mutluluk için siz de Multinet Up’ın avantajlar dünyası ile tanışın.