Caffe Nero hisseleri el değiştiriyor

Merkezi Londra’da bulunan Caffe Nero’nun Türkiye’deki şubeleri el değiştiriyor. 45 şubesi bulunan Caffe Nero’nun sahibi Infinity Holding’in patronu Mustafa Aşur ve eşi Işık Keçeci Aşur hisselerini İngiliz ortaklarına geri veriyor

Caffe Nero hisseleri el değiştiriyor

Merkezi Londra’da bulunan Caffe Nero’nun Türkiye’deki sahibi Infinity Holding Anonim Şirketi’nin sahibi Mustafa Aşur ve eşi Işık Keçeci Aşur hisselerini İngiliz ortaklarına geri veriyor. Taraflar, hisse devri için Rekabet Kurumu’na başvurdu.

1997’de İngiliz Gerry Ford tarafından kurulan kahve zinciri Caffe Nero’yu Türkiye’ye Lübnan asıllı Mustafa Aşur ve eşi Işık Keçeci Aşur getirmişti. Işık Keçeci Aşur’u ilk olarak Amerikan kahve zinciri Starbucks’ı Türkiye’ye getiren kişi olarak tanımıştık. Bu operasyonuyla başarılı olan Işık Keçeci Aşur’un Starbucks’tan ayrıldıktan sonraki atılımı ise Caffe Nero ortaklığı olmuştu.

Caffe Nero kahve zinciri için ‘ikinci bebeğim’ diyen Işık Keçeci Aşur’un diğer girişimi ise geçen yıl gerçekleşti. Infinty Invest 2014 yılında 76 yıllık İzmirli tatlıcı Özsüt’ün yüzde 70’ini satın aldı.  Aşur, Özsüt’ü ‘tatlıcı’ konseptinin yanısıra ‘cafe’ mağazalarına dönüştüren bir değişime taşıdı.

Görünen o ki Aşur, ‘cafe’ olarak Özsüt’le büyümeyi tercih etti. Caffe Nero’nun Türkiye operasyonu ise bundan sonra tamamıyla İngiliz şirket tarafından yönetilecek. Dünya genelinde 500’ün üzerinde Caffe Nero bulunuyor. Türkiye’de de 45 Cafe Nero ve 6 adet Nero Express var.

Caffe Nero İngilizlerin en sevdiği ve en çok tercih ettiği kahve markalarından biri. Caffe Nero Türkiye’de Türk damak tadına uygun ürünleriyle de biliniyor. Yoğurt çorbası ve  annemin poğaçası gibi ürünler Caffe Nero lezzetleri arasında yer alıyor.


Bu haber Hürriyet gazetesinin 26.06 2015 tarihli özel haberinden alıntıdır.