Caffe Nero engellilere destek oluyor

Caffè Nero, mağazalarında engelliler için tekerlekli sandalye şarj noktası bulundurarak engellilere destek olmayı amaçlıyor

Caffe Nero engellilere destek oluyor

Caffè Nero, Beyaz Yakalılar ‘Bişi Yapsa’ Grubu’nun oluşturduğu “İstanbul Hepimizin” sloganıyla başlatılan sosyal sorumluluk projesine destek vererek Caddebostan ile Trump mağazalarında engelliler için akülü tekerlekli sandalyelere şarj noktası ayırıyor.

“Milano’da değilseniz en iyi kahveci” unvanına sahip Caffè Nero, plaza çalışanlarından oluşan Beyaz Yakalılar ‘Bişi Yapsa’ Grubu’nun oluşturduğu “İstanbul Hepimizin” sloganıyla başlatılan sosyal sorumluluk projesine destek vererek sektörde öncülük ediyor. Bu işbirliği sonucunda, engellilere daha özgür hareket imkanı sağlayabilmek için Caffè Nero’nun Caddebostan ve Trump mağazalarında engellillere akülü tekerlekli sandalyelerini şarj edebilecekleri şarj alanları yaratılmaya başlandı.

Caffè Nero şarj noktaları sayesinde, akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli bireylere daha özgürce hareket etme imkanı sağlanmayı hedefliyor. Her biri yarım saatlik şarj sonrasında 1-2 kilometrelik ek güç sağlayan şarj noktaları sayesinde engelliler akülü tekerlekli sandalyelerini ücretsiz şarj edebilecek.

İlk defa şarj edene 2 kahve hediye
Caffè Nero, şarj noktalarını ilk kez kullanacak olan engelli bireylere, 2 adet kahve hediye edecek. Böylece hem “Şarjım bitecek, yolda kalacağım,” endişesi duymadan evden çıkarak özgürce gezinme fırsatı bulacak hem de kahvelerinin tadını çıkaracaklar.

Projelerin devamı gelecek
Engelli bireylere destek konusunda yenilikçi çalışmalar yapan Caffè Nero, engelli bireylerin yaşamını bir nebze olsun kolaylaştırabilmek için attığı bu adımın arkasını getirmeyi amaçlıyor. İleriye dönük çalışmalarını engelli bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde planlamak isteyen Caffè Nero, ziyaretçilerinin konuyla ilgili olarak her türlü düşüncesini facebook, twitter üzerinden direkt mesajlarla veya [email protected] adresine gönderilen e-maillerle paylaşımları bekliyor.