Boyner ve Vertical tabakta bırakmıyor, mamaya dönüştürüyor

Boyner ve Vertical tabakta bırakmıyor, mamaya dönüştürüyor

Boyner, Vertical ve Opsis Çevre Teknolojileri iş birliği ile hayvan dostlarımıza destek olmak amacıyla atıkları doğru şekilde değerlendirerek anlamlı bir projeye imza attı. Kadıköy bölgesinde yer alan restoranların tabaklarında kalan gıda atıklarını toplayarak özel bir mama dönüştürme makinesiyle mamaya dönüştüren Boyner, Vertical ve Opsis, bu mamaları Kadıköy Hayvan Bakımevi’ndeki patili dostlarımıza ulaştırıyor. Boyner müşterileri de alışverişine 40 TL karşılığında Askıda Mama paketi ekleyerek bu projeye destek olabiliyor.

Odağında her zaman iyilik olan projelerle dikkat çeken Boyner, “Bizim içimiz güzel” diyerek, sürdürülebilir yaşam anlayışını temeline oturtan ve dünyada ilk kez “topraksız ve dikey tarım” uygulamasını hayata geçiren Vertical ile birlikte Opsis’in de katkılarıyla tabaklarda artan yemeklerin israf edilmesinin önüne geçmek üzere bir proje başlattı.

Proje ile Kadıköy semti ve civarındaki restoranların mutfağında kalan protein ağırlıklı gıda atıkları toplanarak Vertical’da bulunan özel mama dönüştürme makinesi sayesinde bu atıklar mamaya dönüştürülüyor. Dönüşen mamalar paketlenerek patili dostar için Kadıköy Hayvan Bakımevi’ne ulaştırılıyor. Bugüne kadar 45 paket mama Hayvan Bakımevi’ne ulaştırılırken proje kapsamında toplamda 120 paket mama hazırlanması hedefleniyor.

Askıda Mama ile patili dostlara destek!

Boyner herkesi bu iyilik hareketine destek olmaya davet ediyor. Boyner Cadde veya boyner.com.tr ‘den 40 TL karşılığında Askıda Mama paketi satın alarak hayvan dostlarımıza bu proje ile destek olabilirsiniz.