Biçen EEP ile iç eğitmenlerini yetiştiriyor

2015 yılına + 23 mesajıyla başlayan Biçen, gelecek vizyonu için sürekli yenilikçi çalışmalar yapıyor. Bir taraftan konsept çalışmaları sürdürürken diğer taraftan da ekibini geliştirmek için eğitimler yapıyor

Biçen EEP ile iç eğitmenlerini yetiştiriyor

Biçen’de Eğitimcinin Eğitimi Programı (EEP) başladı. Biçen, gelişimini desteklemek için EEP ile kendi iç eğitmenlerini yetiştiriyor. İlk modülü 20-21-22 Temmuz’da yapılan EEP’nin 2 modülü 10-11-12 Ağustos’ta gerçekleşti. Eğitime farklı departmanlardan toplam 13 kişi katıldı.

Koç, Danışman ve Eğitmen Yasemin Sungur’un vermiş olduğu 3 modülden oluşan ve toplamda 10 gün sürecek eğitimde katılımcılar; eğitim programı hazırlamayı, sağlıklı iletişim kurmayı, yetişkin eğitimlerinde nelere dikkat edeceklerini, şirket içinde sistemleri idealize etmeyi, sistemdeki sorunları görmeyi ve çözmeyi öğreniyor. Sorunları eğitim yoluyla nasıl yok edeceklerine yönelik çalışmalar yapıyor.

İnsan Kaynakları Eyüp Biçen’den aldığımız bilgiye göre eğitim sonrası 6 aylık bir Süper Vizyon Dönemiolacak. Eğitmen adayları hazırladıkları eğitim programlarının örnek çalışmalarını yapıp izlenmeye alınacaklar. Bütününde 8 aylık bir çalışma dönemi sonrasında birer iç eğitmen olacaklar. Eyüp Biçen konuşmasının devamında EEP’nin 2’nci ve hatta 3’üncü turlarının da yapmayı planladıklarını belirti ve “İç eğitmenlerimizin sorumluluk aldığı her konuda şirketin iyileştirilmesi hedefi ile gideceğiz. 2’nci tura geçerken de 1’inci konuyu destekleyecek konulardaki istekli emek verecek arkadaşlarımızı seçeceğiz. Şirketin içinde her kademeden iç eğitmenlerin olmasını sağlayacağız. Yani manavlardan da kasaplardan reyonerlerden de iç eğitmen olacak. Mevcut işlerini yapmaya devam edecekler ancak çok önemli bir şapkalarıolacak. Şirket içinde onlar eğitim öncüleri ve eğitim gönüllüleri olacak.  Bu konuda hem kendi sektörümüzde hem de diğer sektörlere örnek olacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu.