Atatürk’ün sevdiği şarkılar 10 Kasım’da Agora AVM söylenecek

2003 yılından itibaren İzmirlilerin gözde mekânı haline gelen Agora Alışveriş Merkezi, 10 Kasım’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü en sevdiği şarkılarla anmaya hazırlanıyor. İzmir Müzik Akademisi işbirliği ile gerçekleşecek konser 10 Kasım günü saat 17.00-18.00 arasında ziyaretçilerle buluşacak

Atatürk’ün sevdiği şarkılar 10 Kasım’da Agora AVM söylenecek

Agoradaki 10 Kasım Programı İzmir Müzik Akademisi’nin katılımıyla gerçekleşecek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, orkestra ve solistler eşliğinde en sevdiği parçaların seslendirileceği etkinlik 10 Kasım Perşembe günü saat 17.00-18.00 arasında A Blok Etkinlik alanında gerçekleşecek. Sanata ve sanatçıya verdiği değeri her fırsatta dile getirdiğini bildiğimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, zaman zaman okunan şarkılara eşlik etmiş, oynanan halk oyunlarına katılmıştır. Bazı Rumeli türküleri, sıklıkla şarkı ve türkü dinlediği birçok kaynakta belirtilen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sesinden notalara dökülmüş ve müzik repertuarımızda yer almıştır.


10 Kasım Konser programında da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği eserlerden Vardar Ovası, Kırmızı Gülün Alı Var, Cana Rakibi Handan Edersin, Pencere Açıldı Bilal Oğlan gibi şarkılar seslendirilecek. Profesyonel ses sanatçılarında oluşan İzmir Müzik Akademisinin vereceği konser ücretsiz olarak gerçekleşecek.


Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve saygıyla andıklarını vurgulayarak 10 Kasım Perşembe günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sevdiği şarkılarla anacak olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Noyan; tüm İzmirlileri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılara eşlik etmek üzere Agora Alışveriş Merkezi’ne davet etti.