Aşkın sembolleri Ada AVM Kumdan Heykeller Sergisi'nde

Sakaryalılar, Ada Alışveriş Merkezi'nde 7-14 Şubat günleri arasında daha önce benzeri görülmemiş canlı sanat gösterisine tanık olacak. 1 hafta boyunca Türk heykeltraşlar dünyaca ünlü aşk sembollerini Ada AVM'de kumdan inşa edecekler

Aşkın sembolleri Ada AVM Kumdan Heykeller Sergisi'nde

Dünya çapında ünlü birçok festivale katılan ve yaptıkları kumdan heykellerle 7'den 70'e herkesin hayranlıklarını kazanan heykeltıraşlar Erol Tanrıbuyurdu ve Mehmet Engin Akabalı 14 Subat Salı gününe kadar Ada Alışveriş Merkezi'nde hünerlerini sergileyecek. Tüm Ada AVM ziyaretçileri Kız Kulesi, Galata Kulesi ve Eyfel Kulesi'nin de aralarında yer aldığı 5 eserin sergileneceği kumdan heykellerin tüm evreleri görerek izleme ve fotoğraf çektirme şansına sahip olacak.

Sadece nehir kumu ve su kullanılarak yapılan heykellerin ortaya çıkısını görmek ziyaretçilere eşsiz bir deneyim kazandıracak. Tamamen nehir kumundan yapılacak olan heykellerde tam 20 ton malzeme sanatçıların el becerileri ile şekillenecek. 7 Şubat'ta başlayacak olan ve toplam 7 gün süren zorlu ve zahmetli çalışma sonrasında tamamlanan eserler Ada Alışveriş Merkezi zemin katında sergilenmeye devam edecek.