Ankara PERDER’de bayrak değişimi

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu'na (TPF) bağlı Ankara Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Ankara PERDER Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Mehmet Ali Başdurak, görevi Ali Uyanık'a devretti

Ankara PERDER’de bayrak değişimi

Perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), sektördeki yapılanmasına güçlenerek devam ediyor. Türkiye genelinde 15 bölgede PERDER dernekleriyle perakende sektörünün büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarını yürüten TPF’nin Ankara PERDER Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Akyurt Süpermarket Genel Müdürü Ali Uyanık seçildi.


Gerçekleştirilen genel kurul toplantısında başkanlığa seçilen Akyurt Süpermarket Genel Müdürü Ali Uyanık, Ankara PERDER'in kuruluşundan bugüne birlik ve beraberlik içinde son derece uyumlu, başarılı çalışmalara imza attığını belirterek; yeni dönemde verimliliğe odaklanılacağını kaydetti. TPF’den alınacak güç ile bölgedeki konumlarını daha da güçlendireceklerinin altını çizen Ali Uyanık, “Yeni dönem hem şahsım hem de yönetimdeki arkadaşlarımızabüyük sorumluluklar getiriyor. Dinamik ve proje odaklı yürütülen çalışmaları, önümüzdeki süreçte daha yukarılara taşıyacağız. Öncelikli hedefimiz verimlilik. Sektördeki gelişmeleri incelediğimizde, bu yıl da rekabet başlığı ön planda olacak. Müşteri odaklı çalışmalarımızı rekabette ön plana çıkmak için verimli projelerle destekleyip, daha atik davranacağız” dedi.


Mehmet Ali Başdurak’tan bayrağı devralan Ali Uyanık başkanlığındaki Ankara PERDER’in 26 üyesi bulunuyor. 626 şube ile müşteri odaklı çalışmalarını sürdüren Ankara PERDER, 15 bine yakın istihdam sağlıyor.


Ankara PERDER’in Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu ise şöyle belirlendi;
Ali Uyanık
Cengiz Bildirici
Mustafa Şekerci
Fatih Ayhan
Ramazan Gülhan
Ahmet Karagöz
İsmail Başdurak


Ali Uyanık hakkında
1968 Ankara doğumlu olan Ali Uyanık, ilk-orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Profesyonel iş hayatına 1983 yılında Ankara Keçiören’de Akyurt Besi Çiftliğinde Et ve Şarküteri ile başladı. Perakende sektöründe 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Ali Uyanık, halen Akyurt Süpermarket'te Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevini yürütüyor. Ankara PERDER'in kurucu üyeleri arasında yer alan Uyanık, evli ve 3 çocuk babası.