Ankara Perder ve ATO iş birliğiyle üye çalışanlarımız meslekte belgelendirildi

Ankara Perder ve ATO  iş birliğiyle üye çalışanlarımız meslekte belgelendirildi

Ankara Perakendeciler Derneği (PERDER) ve Ankara Ticaret Odası’nın (ATO), iş birliği kapsamında “Satış Danışmanı Seviye 4 Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavını tamamlayan Dernek  üyelerimizin çalışanları belgelendirildi. Sertifika töreni City Gross ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Sektörlerin işgücü gereksiniminin büyük bölümünü karşılayan mesleki eğitimin, zincirin önemli bir halkası olduğunu belirten Baran, “Zincirin ilk halkasını mesleğin standardı, son halkasını da yeterlilik belgesi oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

 

Sertifika töreninde konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Yönetimi olarak üyelerinin sorunlarını çözebilmek ve destek sağlayabilmek amacıyla faaliyetlerine devam ettiklerini kaydetti. Baran, “Faaliyetlerimiz arasında yer alan eğitim başlığı, ATO olarak sunduğumuz hizmetlerin en önemli ayaklarından birini oluşturuyor. Nitelikli iş gücü için eğitimin şart olduğunu biliyoruz. Burada bugün eğitimlerini tamamlayarak belgelendirilen arkadaşlarımız önemli vasıflar kazanmış şekilde çalışmalarına devam edecek. Bu sektörde rekabet ortamının ne kadar ağır olduğunu biliyoruz. Bu rekabetten sıyrılmanın yollarından biri de nitelikli işgücüdür. Eğitime ve belgelendirmeye önem verip çalışanları için bu adımları atarak, mesleki yeterlilik belgesi almalarını destekleyen firma sahiplerine de ayrıca teşekkür etmek gerekiyor” dedi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmanın önemine değinen Baran, “Bu belgeyi alan, işin gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinliğe sahip olduğunu ispat ve ilan etmiş oluyor” dedi.

-“ATO İLE DAHA FAZLA İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLMAK İSTİYORUZ”-

Ankara PERDER Başkanımız Ramazan Gülhan da konuşmasında Ankara Ticaret Odası’na ve ATO İDEA’ya teşekkür etti. Gülhan, “ATO ile daha fazla iş birliği ve koordinasyon içerisinde olmak istiyoruz. ATO ile birlikte perakendecilik sektörünün sorunlarında sesimizi daha güçlü çıkartabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Sınavı başarıyla tamamlayarak “Satış Danışmanı Seviye 4 Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanan isimlere belgeleri törenle takdim edildi. Törenin ardından ATO Başkanı Gürsel Baran ve heyeti, Ankara Perder Yönetim Kurulu ve üyeleriyle bir araya gelerek sektörün gündeminde yer alan konu ve sorunlar istişare edildi.

Törende, Ankara PERDER Başkanı Ramazan Gülhan, Başkan Yardımcıları Mustafa Şekerci, Mustafa Altunbilek, Recai Kesimal, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Bildirici, Fatih Ayhan ve Ankara PERDER Üyeleri ile Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkan Yardımcısı Mete Çağlayan ve PERDER Koordinatörü Derya Yener de yer aldı.