Amerikalılar yerli malı jelibonu çok sevdi

Mondelēz International Türkiye, Jelibon Sour Patch Kids ile Türkiye’de şeker pazarına yeni bir segment kazandırırken önemli bir ihracat başarısına da imza attı. Şirket, Gebze fabrikasında ürettiği Jelibon Sour Patch Kids ürünlerini, anavatanı Amerika’ya ihraç etmeye başladı

Amerikalılar yerli malı jelibonu çok sevdi

İlk kez 1970’li yıllarda Amerika’da üretilen ve o günden bu yana 1 numaralı ekşi şeker markası olmayı başaran Jelibon Sour Patch Kids, Türkiye’nin ilk ekşi-tatlı jelli şekeri olarak pazara hızlı bir giriş yaptı. “Önce Ekşi, Sonra Tatlı” mesajıyla tüketiciyle buluşan Jelibon Sour Patch Kids, ilk yılında kendi segmentinde yüzde 5’in üzerinde önemli bir pazar payına ulaştı ve 2016’da jelli şeker kategorisinde en çok satan ürünlerden biri olmayı başardı.

 

Her paketinde meyve aromalı, her birinin üzerinde insanı şaşırtan ekşi kristal şeker taneleri ve içindeki tatlı jelli şekeriyle farklı bir lezzete sahip olan Jelibon Sour Patch Kids’in başarısı, ürünün Türk tüketicisinin tezat tat beklentisini karşıladığını gösteriyor. Jelibon Sour Patch Kids, önce ekşi tadıyla damakları şaşırtıyor, hemen ardından tatlı lezzetiyle farklı bir şeker deneyimi yaşatıyor.

 

Sour Patch Kids ‘in başarısı dünyaya açıldı

Mondelēz International Türkiye, Jelibon Sour Patch Kids ile Türkiye pazarına çok farklı bir ürün ve şeker pazarına yepyeni bir segment kazandırırken önemli bir ihracat başarısına da imza attı. Şirket, Gebze fabrikasında ürettiği Sour Patch Kids ürünlerini, Sour Patch Kids’in ilk kez pazarasunulduğu Amerika’ya ihraç etmeye başladı. Sour Patch Kids’in çok sevilerek tüketildiği ABD’ye, Türkiye’den ihracat geçtiğimiz yıl yaklaşık 10 bin ton olarak gerçekleşti.