Agora AVM Mustafa Kemal Atatürk’ü sevdiği şarkılarla andı

2003 yılından itibaren İzmirlilerin gözde mekânı haline gelen Agora Alışveriş Merkezi, 10 Kasım’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü en sevdiği şarkılarla andı. İzmir Müzik Akademisi’nin konseri 10 Kasım günü saat 17.00-18.00 arasında ziyaretçilerle buluştu

Agora AVM Mustafa Kemal Atatürk’ü sevdiği şarkılarla andı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, orkestra ve solistler eşliğinde en sevdiği parçaların seslendirildiği etkinlik, İzmir Müzik Akademisi’nin katılımıyla, 10 Kasım Perşembe günü saat 17.00-18.00 arasında A Blok Etkinlik alanında gerçekleşti. Dinletinin başlamasından önce alanı ve sandalyeleri dolduran ziyaretçilerin heyecanı görülmeye değerdi. 10 Kasım Konser programında da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği eserlerden Vardar Ovası, kırmızı gülün alı var, bülbülüm altın kafeste, pencere açıldı bilal oğlan gibi şarkılar seslendirildi. Sarı saçlım mavi gözlüm şarkısıyla sona eren konser büyük beğeni topladı. Ziyaretçiler tarafından büyük bir coşku ile karşılanan şarkılar hep bir ağızdan söylendi. Konser sonunda Agora Alışveriş Merkezi yönetimine teşekkürlerini ileten ziyaretçiler orkestra ve solistleri büyük bir alkışla uğurladı. 


Şarkı aralarında Atatürk ve Müzik ile ilgili çeşitli bilgiler veren profesyonel solistler Bahar Almaç ve Güvenç Birer: “Sanata ve sanatçıya verdiği değeri her fırsatta dile getirdiğini bildiğimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, zaman zaman okunan şarkılara eşlik etmiş, oynanan halk oyunlarına katılmıştır. Bazı Rumeli türküleri;  sıklıkla şarkı ve türkü dinlediği birçok kaynakta belirtilen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sesinden notalara dökülmüş ve müzik repertuarımızda yer almıştır.” bilgisini ziyaretçilerle paylaştı.


Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andıklarını bir kez daha belirterek Ulu önderin ilkelerinin izinden yürüyen değerli İzmir halkına bu anlamlı konsere katılımlarından dolayı teşekkürlerini ilettiklerini söyledi. Agora Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılara tek bir ağızdan eşlik eden değerli İzmir halkına saygılarını ileten Noyan; Agora Alışveriş Merkezi olarak Mustafa Kemal Atatürk ve İzmir sevdasını sonsuza dek sürdüreceklerini vurguladı.