Adese yöneticileri işin mutfağına girdi

Adese; farklılaşma noktası olarak gördüğü ve bugüne kadar üzerinde titizlikle durduğu taze ürün grupları konusunda hayata geçirmiş olduğu Üreten Eller projesi kapsamında tüm mağaza yöneticilerine üretimin bütün aşamalarını bizzat yaşayarak öğrenme imkânı sundu

Adese yöneticileri işin mutfağına girdi

Adese İnsan Kaynakları Birimi tarafından hazırlanan ve hayata geçirilen Üreten Eller Projesi kapsamında tüm mağaza yönetici ve yardımcıları lojistik, unlu mamuller, meyve-sebze ve et tesisi olmak üzere 4 farklı bölümde mesleki, teknik ve uygulamalı eğitimlerden geçti.  Yöneticiler; lojistik bölümünde mal kabulden sevkiyata, unlu mamuller bölümünde ürünlerin hazırlanışından teslim işlemine, meyve-sebze bölümünde ürünlerin ayrıştırılmasından mağazalara dağıtımına, et tesisinde etlerin işlenmesinden paketlenmesine kadar tüm aşamalarda yer alarak süreçleri takip etme imkânı yakaladı.


Üretimdeki tüm süreçler uygulamalı olarak öğretildi
Projenin kazanımları hakkında bilgi veren Adese Genel Müdürü Murad Yavuz Gök:  “Mağaza yöneticilerimiz, insan kaynakları birimimizin hazırlayıp yürüttüğü Üreten Eller Projesi sayesinde taze ürün guruplarındaki üretim tesislerimiz ve lojistik merkezimizdeki işleyiş hakkında uygulamalı olarak bilgi sahibi oldular. Mağazalarında satışa sunulan ürünleri tam anlamıyla tanıma fırsatını yakalayan yöneticilerimiz, üretim aşamalarında görev alıp yapılan işin önemini ve zorluklarını görebilme fırsatını da yakaladılar. Üreten Eller projemiz ayrıca, mağazalarımızdaki ürünlerin imha edilecek seviyeye gelmesini önlediği gibi, çalışanlarımızdaki milli servet bilincinin de gelişimine katkı sağladı.” dedi. Projeyle ilgili kısa bir tanıtım filmi oluşturduklarını da dile getiren Gök, bu filmi bazı sosyal medya organlarında paylaştıklarını söyledi. Murat Yavuz Gök, Üreten Eller projesinin dışında farklı projeler üzerine de çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi.